Platelet Rich Plasma, trombositten zengin plazma olarak tanımlanır. Trombosit hücresi; çekirdeği olmayan içinde onlarca büyüme faktörü bulunan bir yapıya sahiptir. Bu hücre mezankimal kök hücrelerle uyum içerisinde çalışarak hasarlı bölgenin yeniden oluşumunu, onarımını ya da beslenmesini sağlar. Kanımızın üç yapı taşı (eritrosit, trombosit, lökosit) vardır.

Eritrositler vücudumuzda oksijen taşınması, lökositler vücudun savunma mekanizması trombositler ise onarım, pıhtılaşma ve iyileşme sürecinde etkin rol oynamaktadır. PRP’yi bilmek, trombositin işlevini, görevini ve mucizelerini bilmek demektir. PRP kiti ile zenginleştirilen trombositler aktifleştirilerek hasarlı dokunun olduğu bölgeye uygun teknik ile cerrahi bir müdahaleye gerek duyulmadan enjekte edilmesi ile hücresel tedaviyi başlatma amacı taşımaktadır. Bu bahsettiğimiz tedavinin uygulanması için gerekli tüm sarf malzemeleri U4U® PRP kit sistemi içerisinde eksiksiz bulunmaktadır. PRP (Platelet Rich Plasma) trombosit bakımından zengin plazmadır. Kanın santrifüj işlemine tabi tutularak hücrelerinin moleküler ağırlıklarına göre katman katman ayrıştırılması ile elde edilir.

Detaylı Bilgi Alın

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak veya sormak istediğiniz soruları sormak için bize ulaşabilirsiniz. İletişim formundaki gerekli alanları doldurun, size en kısa sürede dönüş yapalım. Bize Whatsapp üzerinden de web sitemizdeki Whatsapp butonuna tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin